Våra Medarbetare

Marie Gunnarsson

Auktoriserad revisor
Kontorschef Hedemora kontoret


Arbetar i huvudsak med revisioner och rådgivning  men upprättar även bokslut, årsredovisningar och deklarationer.

Telefon 0225-63992
Mobil 070-276 09 46
marie.gunnarsson@lr-revision.se

Kjell Olsson

Godkänd revisor/Affärsrådgivare

Företagsledare och ägare sedan hösten 2012. Blev Godkänd revisor och 1984 anställdes jag som VD på en lokal byrå i Gävle. Jag har sedan dess varit både partner och kontorschef på större byråer. 
Mina intresseområden förutom revision är ledarskap och att hitta bra lösningar till små och medelstora företag inom generationsskiften, köp och försäljning av företag och ägarfrågor. Delar min tid mellan kontoren i Gävle och Hedemora.
Mobil 070-92 99 448
kjell.olsson@lr-revision.se

Camilla Bäck

Auktoriserad redovisningskonsult/ Redovisningsansvarig

Jag har stort intresse av att arbeta med bokslut, årsredovisning, deklarationer och rådgivning.
Jag har tidigare erfarenhet av arbete som ekonom på olika företag och hjälper 
gärna våra kunder med att hitta bra administrativa rutiner.
En del av min tid arbetar jag åt vår gemensamma serviceorganisation inom Sverige som kvalitetskontrollant inom redovisning.  Det ger mig, bland annat, en erfarenhet som jag kan ta med mig i det vardagliga kundarbetet.
 
Telefon 0225-639 97
Mobil 070-273 81 62
camilla.back@lr-revision.se

Göran Klingström

Godkänd revisor

Arbetar i huvudsak med revisioner men arbetar även med bokslut,deklarationer samt rådgivning.
Specialistkunskaper inom jord o skogsbruk.

Telefon 0225-639 94
Mobil 070-247 67 30
goran.klingstrom@lr-revision.se

Lotta Pettersson

Auktoriserad redovisningskonsult

Att upprätta bokslut, årsredovisningar och deklarationer samt rådgivning  som utvecklar våra kunders verksamhet är en stor del av mina arbetsuppgifter, Viktiga och intressanta arbetsuppgifter. Lång erfarenhet från branschen.

Telefon 0225-639 96
Mobil 070-616 39 96
lotta.pettersson@lr-revision.se
 

Jan-Erik Olhans

Godkänd revisor 

Jan-Erik Olhans har ägt och drivit företaget under perioden 1988 till hösten 2012 då Kjell tog över. Har jobbat kvar ett år för att föra över alla revisionsuppdrag och trappar nu ner. Biträder och hjälper till ca 2 dagar/vecka fram till våren 2014. Kommer att ha några revisionsuppdrag kvar när de allra flesta förts över till kollegorna. Mentor och bollplank åt övriga arbetskamrater.


Telefon 0225-639 95
Mobil 070-585 65 26
jan-erik.olhans@lr-revision.se

Anders Sandin

Senior Advisor

Arbetar i huvudsak med revisioner och kvalificerad rådgivning till mindre och medelstora företag. Har lång erfarenhet från revision och rådgivning med både större och mindre familjeföretag samt från bostadsrätts- och ideella föreningar.

Telefon 0225-639 90
Mobil 070-327 99 40
anders.sandin@lr-revision.se
 
 


Sofia Öijar

Redovisningsassistent

Telefon 0225-639 90
sofia.oijar@lr-revision.se


Josefin Torstensson

Redovisningsassistent

Telefon 026-456 51 01
Mobil 070-555 71 48
josefin.torstensson@lr-revision.se

Elise Tollsten

Redovisningsassistent och administratör

Telefon 0225-639 90
elise.tollsten@lr-revision.se


 

Therese Hammarbäck

Redovisningskonsult

Jag hjälper våra kunder i huvudsak med att upprätta bokslut, årsredovisningar och deklarationer. Med lång erfarenhet inom löpande redovisning, löner och bokslut brinner jag för att effektivisera våra kunders administrativa rutiner och skapa ett bra flöde för denna del av deras verksamhet.

Telefon 026-456 51 02
therese.hammarback@lr-revision.se

Elin Persson

Revisorsassistent

Telefon 026-456 51 03
elin.persson@lr-revision.se

Jenny Jensen

Redovisningskonsult


jenny.jensen@lr-revision.se

Jennie Wikström

Revisorsassistent


jennie.wikstrom@lr-revision.se

Simon Hansson

Redovisningsassistens


simon.hansson@lr-revision.se